KONST / Litografier / Färglitografi 9111340
*
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:41:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:09:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31
*
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
nr 911 1340
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Olle Carlström (1920-2006), 1978, "Fyrljus", motivet: 47 x 53
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 17:09:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 pÃ¥ Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:31



